Ketvirtiniame žurnale „Kelionė“ įgyvendinant projektą „Stabtelėjimai“ siekiama skatinti visuomenę vertybinių pasirinkimų akivaizdoje pasitekti kritinį mąstymą ir išlaisvinti kūrybiškumą, atveriantį kelią į minties laisvę ir toleranciją. Refleksija, analizė, lėtas skaitymas ir gilūs pokalbiai žurnale matomi kaip atsvara greitam vartotojiškumui.
Projektą „Įkvėpimai“ iš dalies finansuoja „Medijų rėmimo fondas“.
Agnė Žagrakalytė. Belgiškos pasakos apie stebuklingas statybas
„Kelionė“ 2025 m. Nr. I (33) Nardydama po katalikiškos Belgijos istorijas, vis susiduriu su stebuklais, vykstančiais statybų aikštelėse. Poroje istorijų pati Marija imasi architektės vaidmens. Istorijų pasakotojai pateikia kiek skirtingas versijas, tad pasistengsiu jų dar labiau nesunarplioti. Mūsų laikais tokių stebuklų nebenutinka tikriausiai dėl to, kad padaugėjo triukšmo, trukdančio išgirsti…
Pokalbis su Domu Žeromsku. Būti tiltu
„Lietuvoje esu mažai kam įdomus iki tol, kol išgirsta mane grojantį“, – sako Domas Žeromskas – jaunosios kartos džiazo pianistas ir kompozitorius, šiuo metu studijuojantis ir kuriantis Bostone.
Jūratė Micevičiūtė. Kartu ar po vieną: kiek mokame už bendrystę ir… ar dar sutinkame mokėti?
Tuo pat metu būti atskirai ir kartu įmanoma kvantinėms dalelėms, bet ne žmonėms, tačiau mes, žinoma, norime džiaugtis abiem: ir atskirumo teikiama laisve, ir bendrystėje išgyvenamu saugumu.
Pokalbis su Rūta Katiliūte. Spalva yra visa ko esmė
„Visada stebiu šviesą, spalvas, tai man yra visa ko esmė, pagrindas. Ir visus jausmus savo kūryboje išreiškiu tik per spalvas. Esu sugadinta, matau spalvomis.“
Pokalbis su Kirilu Glušajevu. „Kai pamatai save tikrą, gali susikurti naują „Aš“
K. Glušajevas iš savo patirties žino, kad polinkis į priklausomybę atsiranda norint numalšinti nerimą. Tačiau kas būtų, jei tiesiog išmoktume drąsiai žengti į neapibrėžtumą, užuot jo vengę?
Pokalbis su prof. Laima Bulotaite. Priklausomybės: susitelkti ties žmogaus skausmo patirtimi
Augantis interneto vartojimas ne tik atveria naujų galimybių, bet ir pažeria daugybę naujų rizikų. Probleminis, kompulsyvus interneto naudojimas, priklausomybė nuo interneto ir žaidimo internete sutrikimas – naujas, sparčiai plintantis ir globalų susirūpinimą keliantis reiškinys.
Naujas Maltos ordino etapas Lietuvoje: grįžta riterių ir damų laikai
Išgirdus žodį „ordinas“ ir „riteris“ vaizduotė mus paprastai nukelia į romantiškuosius viduramžius. O ar yra riterių šiandien? Neseniai, 2024-ųjų spalį, šeši lietuviai tapo… tikraisiais Maltos ordino nariais, kurie laikomi riteriais.
Pokalbis su s. Agne Birute Gučaite, SJE. Kalnuose per viską kalba Dievas
Sesuo šypsosi pasakodama, kad sovietmečio gilumoje šios ekspedicijos buvo puikiausia evangelizacijos priemonė, daugybei žmonių padėjusi atrasti kelią į Bažnyčią.
Antanas Šimkus. Iš nepertvarkyto pasaulio
Nuo ankstyvo ryto keiksmažodžių liūtis vietoj prologo, vos spėji užsidaryti langą. Vėliau burzgimas, urzgimas, savivarčių gainiojimas šen bei ten – po mūsų, po gretimą kiemą, ant pievutės, šaligatvio – pramaišiui su mėginančių išvykti į darbą ar darželius kaimynų pypsėjimais.