Naujajame žurnalo „Kelionė“ numeryje kalbama apie drąsą įsipareigoti savo pašaukimui. Kaip atpažinti savo kelią? Kaip jame išlikti? Apie tai liudija kard. Audrys Juozas Bačkis, daugiau nei šešis dešimtmečius pašventęs kunigystei; doc. dr. Benas Ulevičius, kurio gyvenime skleidžiasi teologo, diakono, sutuoktinio ir tėčio pašaukimai; virtuvės šefas Gian Luca Demarco, vykęs į Lietuvą, norėdamas gelbėti kitus, tačiau čia radęs ir savo kelio pilnatvę.
Be to, skaitytojai, padedami rašytojos Agnės Žagrakalytės, šioje „Kelionėje“ galės susipažinti su įstabia šv. Damijono, savo gyvenimą pašventusio raupsuotiesiems, istorija, lydimi Juozo Gaižausko pakeliaus nuotykių kupinu Šv. Pranciškaus keliu Italijoje, o drauge su dr. Jūrate Micevičiūte galės išsiaiškinti, kodėl net ateistas rinktųsi tikintį gydytoją, bankininką ir advokatą.
Žurnale rasite ir Vandos Juknaitės tekstą apie kalbos pamokas, Valdo Mackelos straipsnį apie pavargusius krikščionis, pokalbį su dirigentu Imantu Jonu Šimkumi apie muzikos gelmę, „Nutylimoje temoje“ sužinosite apie tai, kas yra suaugę alkoholikų vaikai ir kokie jų keliai į laisvę.
Šie ir kiti vertingi tekstai laukia naujo „Kelionės“ numerio skaitytojų.
Kokiais būdais siekiame meilės ir kaip ją išreiškiame? Ar meilę galima įsakyti, kaip girdime Evangelijoje? Galiausiai, kaip iš tiesų mylėti save? Apie tai kun. Kęstučio Dvarecko, Jūratės Micevičiūtės ir kitų puikių autorių tekstai.
Žurnalo skaitytojų laukia ir pokalbis su Antanu, kurio istorija liudija įstabų kelią brandžios meilės link. Jis pasakoja pusę gyvenimo gyvenęs „dėl savęs“ (nors iš tiesų būdamas priklausomas intensyviai save naikino), tačiau po stebuklingo išgelbėjimo nuo savižudybės likusį laiką apsisprendė dovanoti kitiems.
Skiltyje „Nutylima tema“ į pasitikėjimą Dievo meile kviečia pulkininkas Eugenijus Lastauskas, kalbėdamas apie karo grėsmę ir jos keliamą nerimą. O kun. Mozės Mitkevičius pasakoja apie tai, kaip Biblija mus moko nebijoti įvairių grėsmių akivaizdoje.
Be to, šiame numeryje rasite straipsnius apie šventųjų valgiaraščius, grigališkąjį choralą, didelės šeimos paslaptis, apie artimųjų išlydėjimą ir gedėjimą bei žurnalo redaktorės s. Faustinos pasidalinimą piligrimystės patirtimis, pokalbį su architektūros istorike Marija Drėmaite ir nemažai kitų vertingų tekstų.
Naujame žurnalo „Kelionė“ numeryje kalbama apie vilties šviesą, pergalinčią net tirščiausias tamsumas.
Žurnalo skaitytojų laukia pokalbis su seserimi kardiologe Ligita Ryliškyte, kuri sako, kad medikės ir teologės pašaukimai papildo vienas kitą, su dainininku, muziku Linu Adomaičiu, pasak kurio, muzika yra dialogas. Taip pat su Vytaute, teigiančia, kad darbuotis „Lobių dirbtuvėse“ su intelekto negalią turinčiais žmonėmis yra dovana, ir su ukrainiečių režisieriumi Ivanu Sautkinu, kuris pasakoja apie mažus, vos apčiuopiamus vilties daigus karo fone ir primena, jog šypsena tamsiu metu yra aukso vertės.
Be to, „Kelionėje“ kalbama apie vaisingumo iššūkius šeimoje ir sutuoktinių, kurie negali susilaukti vaikų patirtis. Skiltyje „Sielogyda” – apie prasmės paieškas ir logoterapiją.
Dr. Jūratė Micevičiūtė skaitytojams pristato viltį kaip šaukštą dangaus, jau ragaujamą šioje žemėje. Rašytoja Agnė Žagrakalytė pasakoja apie šventuosius ir jų slibinus (ar esate girdėję pasakojimą apie šv. Mortą ir jos slibiną?). Be to, skaitytojai žurnale ras straipsnį iš Valdo Mackelos lobyno – apie pop. Benediktą XVI ir jo atsisveikinimo laiškus.
Snieguotomis viršūnėmis pasipuošus „Kelionė“ klausia: kas pakviečia leistis į Kelią? Kas į rizikingus kalnų žygius išveda alpinistus? Žurnale kalbintas Saulius Damulevičius sako, kad tai – aistra, kurios neįmanoma iki galo paaiškinti. Ar ta pati aistra, tas pats balsas kalbina leistis į piligrimystės kelius, kuriuose gali sutikti ne tik save, bet… ir Dievą su šlepetėmis? Apie tai — pokalbis su aktoriumi, rašytoju, piligrimu Juozu Gaižausku.
Be to, skaitydami šią „Kelionę“, susipažinsite su Nobelio premijos laureatu norvegų rašytoju Jonu Fosse, kuris teigia, kad Bažnyčia būtų kuo puikiausiai išsivertusi be jo, bet jis be jos – niekaip; sužinosite, kaip geriausių Vilniaus restoranų virtuvės šefė Onutė tapo Carito valgyklos „Betanija“ vadove ir dėl ko pietaudamas Vilniuje verkė popiežius Jonas Paulius II. Išgirsite apie greito dvasingumo pagundą, siūlomą „Naujojo amžiaus“ judėjimo, ir nelengvą, bet tikrą krikščioniško dvasingumo kelionę; rasite disidento Petro Plumpos pasakojimą apie šventes, krepšinį ir dvasines paieškas lageryje. Ir dar daugybę vertingų tekstų, kviečiančių leistis į „Kelionę“.
Naujasis „Kelionės“ numeris – bičiuliškas pasidalinimas kelyje atsivėrusiais susitikimais. Čia susitinkame su rašytoja Laura Sintija Černiauskaite, ukrainiečių menininkais – senųjų rankraščių restauratore Olena Sagayda ir skuptūros meistru Andrejumi Iljinskiu. Su teologais Karlu Rahneriu, seserimi Ligita, mums primenančiais apie Šventosios Dvasios veikimą kasdienybėje.
Viena kertinių šios Kelionės temų – verkti su verkiančiais ir džiaugtis su besidžiaugiančiais (plg. Rom 12, 15). Tačiau, kas yra toji empatija ir iš kur jos pasisemti? O kur ieškoti pagalbos, pačiam atsidūrus krizėje? Dar vienas svarbus klausimas – kaip įsiklausyti ir išgirsti kitą?