Naujas žurnalo „Kelionė“ numeris kviečia nerti į vasarą!

Pasirodė naujas žurnalo „Kelionė“ numeris, kviečiantis leistis į vasarą, lydimiems prasmingų tekstų ir įkvepiančių istorijų.

Štai menininkė Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė gimė lietuvių išeivių šeimoje Argentinoje. Jai buvo trylika, kai tėtis patyrė sudėtingą operaciją – jam buvo pašalinta pusė plaučio. Gydytojas dėl tinkamesnio klimato rekomendavo šeimai grįžti į Europą. Nežinodami, kas laukia okupuotoje Lietuvoje, jie sugrįžo gimtinėn per patį sovietizacijos įkarštį… Argentina, pusė plaučio ir tradicinės Pietų Amerikos arbatos – matės – puodelis, pavaizduotas Elvyros kūrinyje, puošiančiame šio žurnalo viršelį, primena mums ir neseniai pas Viešpatį iškeliavusį popiežiaus Pranciškų.

Taigi, naujoje „Kelionėje“ gilinamasi ir į pop. Pranciškaus palikimą – s. Ligita Ryliškytė SJE straipsnyje „Širdinga ir beširdė visuomenė: apmąstymai pagal Dilexit nos“ komentuoja paskutinę šio popiežiaus encikliką, raginančią įsižiūrėti į Jėzaus Širdį. O skiltis „Tarnystė“, kur kalbamės su gamtininku Mariumi Čepuliu bei Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktore Agne Jasinavičiūte, nejučia primena Pranciškaus encikliką „Apie rūpinimąsi bendraisiais namais“ – Laudato si.

Dar vienas įdomus susitikimas – su nuncijumi arkivysk. Georgu Gänsweinu, kurio vardas puikiai žinomas kiekvienam, besidominčiam Bažnyčios gyvenimu. Kai gimtosios parapijos klebonas jaunuoliui prieš abitūros egzaminus padavė Jozefo Ratzingerio „Krikščionybės įvadą“, Georgui jis pasirodė nesuprantamas ir skaityti šią knygą ryžosi tik todėl, kad netektų kaisti iš gėdos, jei klebonas ko paklaustų… Vėliau trejiems metams vykdamas tarnauti į Vatikaną jaunas kunigas net neįsivaizdavo, kad čia liks ilgam ir daugiau nei dvidešimt metų bus paties Jozefo Ratzingerio, vėliau tapusio popiežiaus Benedikto XVI, asmeninis sekretorius. Nuncijus pasakoja apie savo pašaukimo ir tarnystės kelionę, kuri visai netikėtai atvedė jį į Lietuvą.

Žurnale publikuojamas ir pokalbis su vienu žinomiausių dabartinės kartos latvių rašytojų Andriu Kalnozolu, kurį drąsiai galima vadinti klajūnu. „Esu kelionės žmogus, jei tektų ilgam pasilikti vienoje vietoje – pradėčiau sirgti“, – tvirtina latvių prozininkas, romano „Mane vadina Kalendorium“, autorius, kurio laikina stotelė šiuo metu yra… Kaunas.  „Kelionės“ pokalbis sukasi apie tai, ką Andris jau pusę metų veikia šiame mieste, dėl kokių priežasčių niekada nebegrįš gyventi į Latviją, ką atrado Medžiugorjėje ir kaip ketina perprasti rytų europiečių mentalitetą.

Žurnale skaitytojai ras meno ir Bažnyčios istorikės Irenos Vaišvilaitės straipsnį „Šventieji metai ir religinis turizmas“, teologo Valdo Mackelos tekstą „Šventoji Dvasia: asmuo ar energija?“, pokalbį su Depresijos įveikimo centro įkūrėju Antanu Mockumi „Depresija: kaip padėti sergančiai sielai?“, interviu su dr. Robertu Badaru apie naująsias psichoaktyvias medžiagas. Jas gydytojas toksikologas vadina tikra chemine ataka, dėl kurios šiandien labiausiai kenčia vaikai ir jaunimas.

Be to, šioje „Kelionėje“ rašytojai Marius Burokas ir Jurgita Jasponytė pasakoja apie poetų gyvenimą karo Ukrainoje akivaizdoje, Jūratė Micevičiūtė klausia „Ar katalikui dera siekti sėkmės versle?“ ir šia tema kalbina bankininką Joną Urboną. Rašytojas Regimantas Tamošaitis reflektuoja kelionės „šiapus ir anapus“ patyrimus, Giedrius Tamaševičius kviečia patyrinėti mumyse įrašytą Dievo ilgesį, o rašytoja Agnė Žagrakalytė pristato relikvijų madas ir apgavystes viduramžiais bei… šventąją pokštininkę.

Šie ir kiti vertingi tekstai Jūsų laukia naujausiame žurnalo „Kelionė“ numeryje.

Viršelis – Indrės Mažeikienės nuotrauka