Ligita Ryliškytė, SJE. Ar meilė gali būti įsakyta?
Argi jos prigimtis nesipriešina bet kokiai prievartai? Kaip galima įsakyti meilę, kai ši sąvoka atrodo neatsiejama nuo laisvo savęs dovanojimo? Ar tikra meilė nėra spontaniška? Argi Giesmių Giesmė nekviečia nebudinti ir nežadinti ir meilės, kol ji pati neprabus (Gg 8, 4)?
Ona Marija Urbšytė. Neapčiuopiama meno riba
Simpatija minimalizmui juntama visose šios menininkės pastarojo meto veiklose: poezijoje, fotografijoje, kur autorei svarbu per mažai pasakyti daug.
Jurga Dapkevičienė. Išgyventi mirtį
Auditorijoje uždavus klausimą, kokie yra svarbiausi žmogaus gyvenimo įvykiai, tradiciškai įvardinami: gimimas, vedybos ir mirtis. Vis dėlto akivaizdu, kad kasdienybėje mirties vis mažiau, o jei ji ir pasirodo, tai nebent kaip likimo akibrokštas ar tragiškas atsitiktinumas.
Rémy de Gourmont. Rojaus šventosios
Rémy de Gourmont tikriausiai būtų pritaręs popiežiaus Pranciškaus žodžiams, kad liaudies pamaldumas yra brangus Bažnyčios turtas. Tai liudija ir autoriaus eilėraščių ciklas „Rojaus šventosios“.
Br. J. M. Goštautas, OP. Bažnyčios persikrovimo scenarijus: nuo individo prie asmens
Vis nuskambantys bažnytiniai skandalai tarsi siunčia dar stipresnius signalus, kad būtina permąstyti mūsų gyvenimo principus – sustoti, pasižiūrėti į save iš šalies ir įžvelgti „persikrovimo“ galimybes, be kurių nebus įmanoma judėti toliau.
Nuolankumo paradoksai
Kaip atrasti deramą laikyseną savo paties ir kitų atžvilgiu, idant išvengtume tiek susireikšminimo ir puikybės, tiek paniekos sau ir destruktyvios savigraužos? Savirefleksijos raumuo turi būti reguliariai treniruojamas, kad galėtume augti kaip asmenybės ir kurti visavertiškus santykius.
Ar jautrumas gali būti stiprybė?
Daugeliui žmonių jautrumas asocijuojasi su silpnumu, nepasitikėjimu ar trapumu. Interneto paieškos sistemos, ieškant informacijos su raktiniu žodžiu „jautrus“, pažeria daug verkiančių žmonių nuotraukų ir patarimų, kaip sutvirtėti.
Muzika yra dialogas. Pokalbis su Linu Adomaičiu
Muzikantas pasakoja apie platų kūrybos spektrą, pirmąsias žinomumo patirtis, savo šeimą, tikėjimą ir scenos paslaptis. Ar žinojote, kad vieną kūrinį atlikti yra sunkiau nei visą koncertą?..
Riedlenčių revoliucija
89 milijonai riedlentininkų visame pasaulyje. Aktyviai besivažinėjančiųjų riedlentės lūžta arba tampa nebetinkamomis važinėti vidutiniškai per mėnesį, profesionalų – per dieną. Riedlentės ašys tarnauja daugiausiai pusę metų. Drabužiai plyšta ir po pirmo kritimo.
Kun. Kazimieras Milaševičius, OSB. Vidinės laisvės diena
Norint suvokti šabo, Dievo „poilsio“, esmę, būtina žvelgti į septintąją dieną sutuoktuvių kontekste – kaip į Dievo ir išrinktosios tautos vestuvių puotą. Žydų šabo šventimas pasižymi „sutuoktuviniu“ dvasingumu. Ką tai reiškia?
Barry Schwartz. Pasirinkimų paradoksas
Ar per didelis pasirinkimas nesuteikia ir nuovargio bei neišvengiamo nusivylimo? Ar galimybė rinktis iš tiek daug skirtingų variantų suteikia tik laisvės iliuziją, nebeatnešdama pasitenkinimo?
Ses. Marie-Reine. „Lietuvoje susidūrėme su Kryžiaus slėpiniu“
Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, 1994 m. Kaišiadorių vysk. Juozo Matulaičio rūpesčiu ir kard. Audrio Juozo Bačkio kvietimu į Lietuvą atvyko keturios Betliejaus, Mergelės Marijos Dangun Ėmimo ir Šv. Brunono kongregacijos seserys.
Pokalbis su Antanu Balsiu. „Laimė ateina, kai esi dėkingas“
Sunki vaikystė, traumuojamos patirtys Bažnyčioje ir kelionė į atleidimą, tarnyba kariuomenėje, pelningas verslas, atvedęs į dvasinį bankrotą, priklausomybės maitinamas noras mirti ir sveikimo kelionė...
„Demokratinės vertybės svarbiau už karjerą“. Pokalbis su S. Petuškova ir A. Šaporovu
Baltarusių menininkų sutuoktinių pora prieš daugiau nei trejus metus suprato neturį jokio pasirinkimo – privalą pasiimti svarbiausius daiktus ir bėgti neatsigręžiant, antraip bus sulaikyti už Lukašenkos režimą kritikuojančius meno kūrinius.
Inesa Vaitkūnaitė. Adele, ar tai visas tavo kraitis?
Adele, tai visas tavo kraitis? Surašytas enkavėdistų… Vidurnaktį jie netikėtai įsiveržę į tavo kambarį ir apkaltinę pogrindine ateitininkų veikla, privertė jų akivaizdoje paskubomis apsirengti ir išsivedė į savo raudonuosius rūsius. Liko aštuonios tavo suknelės, ir šilkinės skarelės nepasiėmei…
Pulk. E. Lastauskas: „Dievas turi planą ir mus myli, tad ko mums bijoti?“
„Baimė – dažniausiai negeras, neracionalus dalykas, kurio mums, katalikams, reikėtų stengtis vengti. Emocijos ir jausmai yra kaip prieskoniai. Gerai, jeigu jų patiekale yra, bet jeigu vien jie…“ – juokiasi pulkininkas Eugenijus Lastauskas.
Antanas Šimkus. Neprarasti vilties
Svarbiausia yra neprarasti vilties. Ko gero, tai buvo giliausiai širdin įkritę žodžiai, išgirsti iš brolio pranciškono tą akimirką, kai viskas atrodė juodžiausia. Paprastas pasakymas, be įmantrybių, primygtinių siūlymų ką nors keisti ar dirbtinai nepasiduoti. Ir tuo metu to labai reikėjo.
Kun. Vaidotas Labašauskas: „Be Jo esi tik funkcionierius“
Vilkaviškio vyskupijoje tarnaujantis Vaidotas Labašauskas – tarp žmonių ir su žmonėmis esantis kunigas. Pokalbyje jis pasakoja apie savo gyvenimo kelią: mamos netektį, paauglystės audras, patraukimą kunigystėn, studijas Amerikoje, kaimo klebono tarnystę.
Didelės šeimos paslaptys: nuo meilės iki finansų
Mūsų pašnekovų žurnalisto Aurimo Perednio ir mokytojos Eglės Danilevičienės šeimos yra daugiavaikės. Tėvai neslepia, kad daugiavaikė šeima kelia iššūkių, tačiau jos pilnatvė yra ir beribio džiaugsmo šaltinis.
Viktorija Voidogaitė, CC. Babos istorija apie liežuvį
Baba – visų kartų moterų sukaupta išmintis, kuri yra gyva. Ir, manau, ypač dabar turime ja kliautis. Su amžiumi šis jausmas stiprėja, leisdamas iš perspektyvos pažvelgti į tai, kas vyksta, ir priimti tai, ko negali pakeisti.