Apie „Betanijos“ virtuvę ir popiežiaus ašaras. Pokalbis su Ona Miknevičiene
Buvusi prabangiausio Vilniaus restorano virtuvės šefė Onutė drąsiai atsiliepė į Bažnyčios kvietimą. Ir teko jai maitinti ne tik vargstančiuosius, bet… ir patį popiežių Joną Paulių II.
Kiek pasaulyje medaus… Pokalbis su psichologe Dalia Fediajeviene
Pasak pašnekovės, kai žmogus atranda savo gyvenimo „medų“ – mėgstamą prasmingą veiklą, tikrus gilius santykius, dvasinį maistą, savižala tampa nebeaktuali.
Viktorija Voidogaitė, CC. Babos istorija apie liežuvį
Baba – visų kartų moterų sukaupta išmintis, kuri yra gyva. Ir, manau, ypač dabar turime ja kliautis. Su amžiumi šis jausmas stiprėja, leisdamas iš perspektyvos pažvelgti į tai, kas vyksta, ir priimti tai, ko negali pakeisti.
Ar susikalbame meilės kalba?
Kalbame ne tik žodžiais. Turime ir įprastų veikimo bei išraiškos būdų. Tai, kaip mylime, priklauso nuo to, kaip buvome mylimi vaikystėje, kokių pavyzdžių matėme, kokių meilės kalbos būdų išsiugdėme.
Įkvepiantys stabtelėjimai: apie šventuosius, grėsmes ir trumpą lietuvių atmintį
Sausio 8 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko susitikimas su žurnalo „Kelionė“ kūrėjais ir herojais. Renginyje įkvepiančiomis istorijomis dalinosi rašytoja Agnė Žagrakalytė, pulkininkas Eugenijus Lastauskas ir virtuvės šefas Gian Luca Demarco.
Pokalbis su Gian Luca Demarco. „Norėjau išgelbėti pasaulį, bet Lietuva išgelbėjo mane“
Lietuvoje jau beveik du dešimtmečius gyvenančio italo Gian Lucos Demarco didžiausia svajonė kadaise buvo turėti jaukų knygynėlį ir mažą namelį kalnuose. „Bet su Dievu įdomiau neplanuoti“, – juokiasi jis.
Susitikimas su žurnalo kūrėjais ir straipsnių herojais
Susitikimas vyks sausio 8 d., Vilniuje – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salėje.
Dirigento užduotis – sukelti klausytojui estetinę patirtį. Pokalbis su Imantu Jonu Šimkumi
„Dirigavimas tuo ir žavus, kad dirigentas, neišleisdamas jokio garso, rankomis tarsi liečia pačią muziką“, – sako dirigentas, kompozitorius dr. Imantas Jonas Šimkus.
Alpinistas S. Damulevičius: „Kalnai – pašaukimas, kurio negaliu atsisakyti“
Kas žmones traukia į kalnus? Kas įkvepia kopti į pačias aukščiausias ir pavojingiausias viršūnes? Ką reiškia būti „mirties zonoje“?
Naujas žurnalo „Kelionė“ numeris: apie laisvę būti savimi
Pasirodė žiemai skirtas žurnalo „Kelionė“ numeris. Jame šįkart kalbame apie laisvę būti savimi ir prabangą sustoti kasdienybės tėkmėje.
Vanda Juknaitė. Kalbos pamokos
Negalėjau suprasti, kodėl to, kas svarbiausia, nesugebu, neįmanoma ištarti. Kodėl kalba nuščiūva. Kodėl tyla, pauzė yra iškalbingesnė už žodžius. Nežinau, ar man pavyks pasakyti tai, ką noriu pasakyti.
Renata Šerelytė. Iš Dangaus atminties
Laisvė būti savimi… ką gi iš tiesų tai reiškia? Ši frazė negali būti taip paprastai suvokiama – juk žmonės iki užkimimo ginčijasi, kas iš tiesų yra laisvė.
Birutė Jonuškaitė. Pliusiukai ar kryželiai
Tai buvo vakaras Rašytojų klube. Įteikiama Trijų Karalių premija. Laureatą kalbino žinoma, literatūros vakaruose retai dalyvaujanti rašytoja.
Wim du Plessis. Leisti sau raudoti
Dėl patirtų nusivylimų mums sunku galvoti apie ateitį ir turėti vilties. Vis dėlto, žvelgdami į Bibliją, matome, kad kentėjimai čia labai dažni – Šventojo Rašto puslapiai tiesiog pripildyti raudų.
Agnė Žagrakalytė. Švarkuotas šventasis, arba Politikas su nematoma sutana
Nežinomybėn žingsnį jis žengė tokį, kad Europos Sąjungos šalys tarpusavy nekariauja jau beveik 80 metų – tiek tarpusavio taikos metų, kiek dar nėra buvę.
Jūratė Micevičiūtė. Princesė ant žirnio: „laisvė“ – mūsų laikų raktažodis
Dar prieš penkis šimtmečius niekam nerūpėjęs žodis „laisvė“ nuo Renesanso virto universaliu raktažodžiu.
Žmonės, galintys išgyventi apokalipsę. Pokalbis su Rita Urbonaite
Gali būti, kad tokių asmenų aplinkoje yra gerokai daugiau, negu manome. Tai gali būti kūrybingi ir net genialūs žmonės, kurių smegenys tiesiog veikia kitaip.
Botanikas Mindaugas Lapelė: „Mano misija – žiūrintiems padėti pamatyti“
„Netikėtai pasidariau populiarus. Tai mane šiek tiek slegia, nes kartu didėja ir tenkanti atsakomybė.“
Kūnas – sielos namai, rūbas – kūno namai. Pokalbis su dizainere Dovile Gudačiauskaite
Profesionali tekstilės menininkė ir drabužių dizainerė – energinga ir veikli kūrėja, lengvai žongliruojanti tarp asmeninių konceptualių parodų, kostiumų teatro spektakliams kūrimo ir dėstymo Vilniaus dailės akademijoje.
„Keliavimas manyje išugdė nuolankumą“. Pokalbis su Aušriu Matoniu
„Kelionės“ skaitytojams jis pasakoja apie tai, kaip muzikologija padėjo įsižiebti aistrai keliauti, atskleidžia, kaip rasti draugų bet kurioje pasaulio vietoje, kokias kalbas svarbu mokėti norint keliauti po pasaulį.